هنر آوانگارد

اینساید؛ بدوید تا زنده بمانید

شما شاهد لحظات تکان‌دهنده و غمگین بسیاری هستید. در نظر داشته باشید که در بازی اینساید دیگر خبری از آرامش نیست. تمام شهر به دنبال شما هستند و باید با چنگ و دندان برای بقا تلاش کنید. از مانع‌های دو بعدی به بپرید، در صورت امکان سینه‌خیز از موانع رد شوید یا اینکه با جابه‌جا‌کردن وسایل مختلف، مسیر را برای پیشرفت هموار کنید.

یک کودک در جنگلی سایه دار توسط مردان نقابدار دنبال می‌شود. پایش را به شاخه‌ای می‌زند و می‌افتد و یکی از چهره‌ها به سمت او پرتاب می‌شود، او را به زمین می‌چسباند و خفه اش می‌کند. در لحظه‌ای دیگر، کودک به چراغ‌های جلوی کامیون برخورد می‌کند و مردی نقاب‌دار او را با تفنگ تیراندازی می‌کند. در ادامه، او توسط دسته‌ای از سگ‌های شکاری تعقیب می‌شود که با هر تصمیم اشتباه شما ممکن است کارکتر جان خود را از دست دهد.

در بازی اینساید شما دائما با معماهای مختلفی روبه‌رو می‌شوید. همچنین برای حل برخی از آن‌ها نیز ممکن است که نیاز داشته باشید تا زمان بیشتری را صرف کنید. البته که برخی معماها نیز دارای زمان برای حل هستند و تمام روز را نمی‌توانید به آن‌ها اختصاص دهید. در ابتدای بازی معماها بسیار ساده هستند و با ترکیب چند کلید ساده می‌توانید از پس آن‌ها بربیایید. اما زمانی که در این بازی پیشرفت می‌کنید، مشکلات دیگری گریبان‌گیر شما خواهند شد. از این رو، باید تلاش کنید که با ابزار قابل استفاده در محیط بازی مسئله را حل کنید. برای حل معماها در بازی Inside کمک‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرند. از جمله این کمک‌ها نیز می‌توان به این اشاره کرد که شما با افراد روبات‌مانندی روبه‌رو می‌شوید که با کمک یک کلاه می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید. این موضوع باعث می‌شود که حل مسائل مختلف بسیار برای شما آسان شود.